Katalonia - Region Barcelony

Montserrat

Montserrat     Montserrat Mountain

Zaledwie 50 km na północny zachód od Barcelony znajduje się kompleks górzysty Montserrat, z piaskowca z bardzo charakterystycznymi zaokrąglonymi wierzchołkami. Montserrat ma 1200 m wysokości i należy do najważniejszych symboli Katalonii.

W pogodne dni widać z najwyższego punktu Sant Jeroni (1.236 m n.p.m.) wiele katalońskich miejscowości, północne Pireneje, morze na wschodzie oraz wyspę Majorkę.

Na wysokości 721 m n.p.m. znajduje się zbudowany w roku 1025 klasztor Benedyktynów Santa Maria de Montserrat, gdzie jeszcze dzisiaj mieszka ponad 80 mnichów. Klasztor jest znany z objawienia się tam Madonny, La Moreneta, która jest odwiedzana corocznie przez wielu pielgrzymów.

 
 
Sitges

Kiedyś wioska rybacka, a dzisiaj Sitges to malownicze miasteczko przy Wybrzeżu Garraf, uwielbiane nie tylko przez urlopowiczów korzystających z jego piaszczystej plaży, ale i miłośników sztuki. Swobodna atmosfera oraz gościnność i tolerancja mieszkańców Sitges, sprawiły, ze miasto stało się jednym z najbardziej popularnych europejskich centrum turystyki gejowskiej.

Stare miasto posiada wiele malowniczych uliczek i piękne wille w stylu secesyjnym. Od końca XIX wieku osiedliło się w mieście wielu artystów. “Cau Ferrat”, to dawny dom malarza i kolecjonera dzieł sztuki Santiago Rusiñol, gdzie dzisiaj znajduje się muzeum z dziełami Pablo Picasso, El Greco i wielu innych znanych artystów.  

Niedaleko od Sitges znajduje się trasa win i klasztorów. Winnice regionu Penedès oferują szeroki wybór win musujących, win białych i czerwonych. Po degustacji wina polecamy zwiedzanie trzech klasztorów Cystersów, które były dawniej bardzo potężne. Tam można podziwiać architekturę gotycką oraz przepiękne i zróżnicowane krajobrazy.

Catalonian Villages     Catalonian Massia

 
 
 

Eventhalia- specjalizujemy sie w turystyce incoming, pakietach grupowych i imprezach korporacyjnych w Andorze i Barcelonie oraz w wycieczkach objazdowych w różnych destynacjach europejskich.

KONTAKT