Vallnord

Vallnord stanowią dwa ośrodki narciarskie, znajdujące się na północy Andory: Vallnord - Pal Arinsal oraz Vallnord - Ordino Arcalís. Razem tworzą one 93 km tras narciarskich, z których w sezonie zimowym korzysta ponad 700 tysięcy narciarzy.

W ciągu ostatnich kilku lat Vallnord w szczególności skupił swoją uwagę na zachowaniu swojej wyjątkowości oraz na nieustannym tworzeniu coraz szerszej oraz pełniejszej koncepcji resortu narciarskiego.

 

vallnord_logo

Vallnord - Pal Arinsal jest położony w rejonie La Massana. Znajdują się tu 63 kilometry tras narciarskich, a dzięki gondoli z La Massana oraz kolejki linowej i wyciągowi krzesełkowemu z miasteczka Arinsal, narciarze mają bezpośredni dostęp do podnóża stoków. Ośrodek ten słynie ze strefy freestyle jak i obiektów przystosowanych dla dzieci oraz stanowi centrum wielu atrakcji sportowych uzupełniających narciarstwo. Zaokrąglone formy górskie oraz zalesiony krajobraz okolicy wyróżniają ten resort na tle innych ośrodków.

W sezonie 2017-2018 Vallnord świętuje swoje 35-lecie istnienia.

Arinsal przyciąga zarówno miłośników narciarstwa, jak i muzyki – usłyszymy tu popisy DJ-ów grający na stokach oraz podczas Après Ski.

Sektor Arinsal ma jedną z najbardziej znanych stref do uprawiania freestyle narciarskiego w Europie Południowej. Snowpark składa się z trzech obszarów dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania oraz zawiera moduły i skocznie dostosowane do potrzeb każdego użytkownika. Najbardziej cenionym obszarem snowparku stała się strefa dla profesjonalnych narciarzy, gdzie często można spotkać zawodników znanych na całym świecie, którzy trenują tu przed swoimi zawodami.

Pal to sektor, w którym trasy oraz obiekty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić dobrą zabawę dla całej rodziny. Magiczna góra, rozległe zaśnieżone lasy oraz niesamowite widoki zachwycą każdego. Istnieją tu także obszary przeznaczone wyłącznie dla dzieci, takie jak Babyclub i Pekepack oraz specjalne obszary dla narciarstwa rodzinnego.

 

vallnord_ski vallnord_pal

 

W Vallnord - Pal Arinsal odbywa się wiele słynnych wydarzeń, takich jak Puchar Świata w skialpinizmie Font Blanca, który jest doskonałą okazją do zobaczenia najlepszych narciarzy na trasie Pucharu Świata. Ośrodek ma sześć tras do ski alpinizmu, z których pięć znajduje się w sektorze Pal, a szósta w Arinsal. Trasy mają różną długość zbocza i różne poziomy trudności, dzięki czemu narciarze mogą stale podnosić swoje umiejętności.

W Vallnord - Par Arinsal oferujemy także wiele atrakcji dla uczestników grup firmowych i incentive oraz aktywności dostosowane do każdego rodzaju spotkań. Należą do nich między innymi przejażdżki skuterami śnieżnymi, trekking w rakietach śnieżnych, wycieczki w ratrakach i inne atrakcje na śniegu, w tym przejażdżki na sankach, pontonach czy psie zaprzęgi.

Goście Vallnord - Pal Arinsal mają do wyboru 18 różnych tradycyjnych restauracji i barów, do których można dotrzeć ratrakiem nawet w nocy i spróbować wielu pysznych potraw.

 

vallnord_pal_arinsal_cable_car vallnord_pistes

 

Obiekty Vallnord - Pal Arinsal są otwarte przez dziesięć miesięcy w roku. Oznacza to, że oprócz sportów zimowych, ośrodek oferuje również możliwość uprawiania aktywności, takich jak jazda na rowerach górskich w parku rowerowym Vallnord Bike Park La Massana, jednym z najlepszych parków tego typu w Europie Południowej, w okresie letnim a także skorzystania z wielu rodzinnych atrakcji, m.in. park linowy, wycieczki zmotoryzowane, gokarty i zjazdy na linie. Dzięki doskonałym warunkom do uprawiania kolarstwa górskiego, Vallnord - Pal Arinsal stał się siedzibą BTT World Cup oraz był gospodarzem Mistrzostw Świata w kategorii: Masters i Elite Mountain Bike World Championships w XCO, DHI, XCE, Trial i Team Relay.

Roczny karnet Bike & Ski to sztandarowy produkt Vallnord, który można nabyć za pośrednictwem firmy Eventhalia. Jego konkurencyjna cena oraz fakt, że obejmuje on zarówno sezon zimowy i letni, czyni go jednym z najbardziej popularnych produktów tego resortu.

 

vallnord_ordino_logo

Ośrodek został założony w 1983 roku, a dzięki jego północnemu położeniu sezon może się zacząć tutaj wcześniej i trwać dłużej. Arcalis oferuje 442 hektary terenu narciarskiego, w tym 30 km stoków. Wysokość nad poziomem morza w Arcalis waha się od 1940 m do 2650 m, a goście ośrodka mogą wejść na jego teren w dwóch różnych punktach. Siłą napędową ośrodka jest niewątpliwie fakt, że podczas sezonu zimowego organizowane są tu liczne imprezy i zawody, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Najważniejsze z nich to Freeride World Tour, Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, Puchar Europy SBX, zawody narciarstwa zjazdowego Borrufa Trophy i FIS.

 

vallnord_views vallnord_grooming

 

Vallnord - Arcalis to idealne miejsce do uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności, od klasycznych wycieczek na skuterach śnieżnych po bardziej ekstremalne sporty, takie jak speedriding czy heliskiing. Klienci mogą nauczyć się jeździć na skuterze śnieżnym lub wyruszyć na przejażdżkę pojazdem gąsienicowym GicaFer - jest to pojazd marki Caterpillar, który zabiera gości resortu na wycieczki tematyczne z przewodnikiem, połączone z kolacji w restauracji górskiej wysoko położonej. Speedriding to połączenie jazdy na nartach i paralotniarstwa, a kursy i loty oferowane są również w tandemie. Heliskiing to najbardziej ekstremalna forma freeridingu. Helikopter zabiera Klientów na szczyt, skąd zjeżdżają po czystym, nietkniętym jeszcze śniegu w towarzystwie doświadczonych przewodników.

Goście odwiedzający ośrodek Arcalis mogą korzystać z uroków tego miejsca na wiele sposobów, na przykład poprzez odkrywanie jego mniej znanych zakątków oraz przeżywanie niesamowitych doświadczeń, jak spędzenie nocy w samym sercu natury na wysokości 2200 m w luksusowej przyczepie campingowej American Airstream.

Każdego roku resort pracuje nad nowymi produktami i sposobami zapewniającymi gościom świetną zabawę i dobry wypoczynek, a także organizuje liczne imprezy i zawody, zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Najważniejsze z nich to Freeride World Tour, Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, Puchar Europy SBX, zawody narciarstwa zjazdowego Borrufa Trophy i FIS.

W Vallnord - Arcalis znajduje się śnieżny tor wyścigowy dla samochodów Ford Logic Drive Arcal wspierany przez Forda, mieszczący się na stałe przy wejściu do ośrodka na dużej przestrzeni wyłącznie do tego przeznaczonej, gdzie klienci mogą korzystać z szerokiej oferty kursów jazdy na śniegu. Tor może być również wykorzystywany do korporacyjnych działań motywacyjnych oraz do oficjalnych prezentacji nowych modeli pojazdów.

 

vallnord_ordino vallnord_skimo

 

Vallnord - Arcalís oferuje bardzo szeroki wybór restauracji. Na wysokości 2,552 m nad poziomem morza można skosztować tradycyjnych specjałów z rejonu Pirenejów: konsumpcja tradycyjnych potraw wysokiej jakości jest tu połączona z podziwianiem malowniczych scenerii otaczających restauracje górskie. Do restauracji na wysokości 2220 m nad poziomem morza Klienci mogą dotrzeć wielkimi saniami i spróbować takich specjalności jak fondue czy przepyszne steki.

Vallnord Freebus

Freebus Vallnord ułatwia poruszanie się między dwoma kurortami Vallnord i gwarantuje łączność ośrodków z sercem kraju. Przejazd tym autobusem jest całkowicie bezpłatny.

 

Eventhalia- specjalizujemy sie w turystyce incoming, pakietach grupowych i imprezach korporacyjnych w Andorze i Barcelonie oraz w wycieczkach objazdowych w różnych destynacjach europejskich.

KONTAKT